(Nie)złe emocje! – zrozumieć siebie i dziecko – Nowoczesna Konferencja dla Rodziców

Plakat konferencji - (Nie)złe emocje

Gdański Ośrodek Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, w imieniu Prezydent Miasta Gdańska, zaprasza na Nowoczesną Konferencję dla Rodziców:
(Nie)złe emocje! – zrozumieć siebie i dziecko.

22 maja 2021 (sobota), godz. 10:00-13:00; transmisja na www.gdansk.pl oraz na facebooku.

W tych trudnych dla nas wszystkich czasach chcemy z Państwem, i zaproszonymi przez nas gośćmi, przyjrzeć się emocjom od strony praktycznej:
– skąd się biorą?
– dlaczego czasem bywają tak intensywne?
– czy można je dzielić na złe i dobre?
– na czym polegają różnice w świecie emocjonalnym dziecka i jego rodziców….
Te i wiele innych emocjonujących tematów poruszymy 22go maja, a naszymi gośćmi będą:
dr Wojciech Glac – neurobiolog, popularyzator nauki, pomysłodawca Dni Mózgu na Uniwersytecie Gdańskim. W rozmowie z psychoterpeutką Martą Orańską – Szałomską o bilogicznych aspektach emocji.
Katarzyna Janasiewicz – Nowak – politolog, psycholog, członkini Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej, prezeska fundacji “Zielona Myśl” razem z psychoterapeutką Karoliną Kutryb rozmawiać będą o emocjach i emocjonalności małych i dużych dzieci.
Anna Jóźwiakpsychoterapeutka systemową i Anna Szentak przybliżą zagadnienia jak i dlaczego emocje komplikują się gdy w grę wchodzi więcej osób – tak jak to z reguły bywa w rodzinie.
Chcesz dowiedzieć się czegoś więcej na temat trudnych emocji u dzieci i młodzieży oraz jak sobie z nimi radzić? Zapraszamy na konferencję.
Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.
Wszystkich chętnych zapraszamy przed ekrany komputerów.
Transmisja na www.gdansk.pl oraz na FB. Pytania można będzie zadawać na czacie.
Prelegenci:
dr Wojciech Glac – neurobiolog z Pracowni Neurobiologii Katedry Fizjologii Zwierząt i Człowieka Uniwersytetu Gdańskiego. Zwycięzca konkursu Popularyzator Nauki 2019 w kategorii „Naukowiec”, pomysłodawca i organizator Dni Mózgu na Uniwersytecie Gdańskim.
Marta Orańska-Szałomska – psycholog, psychoterapeutka psychodynamiczna. Blisko 10 lat związana z Gdańskim Ośrodkiem Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, obecnie współpracuje z GOPP w ramach popularyzacji wiedzy psychologicznej i psychoterapeutycznej. Pełni funkcję wiceprezeski Pomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.
Katarzyna Janasiewicz- Nowak – politolog, psycholog, prezes Stowarzyszenia Rozwoju Zawodowego i Osobistego Zielona Myśl. Członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychoanalitycznej. Prowadzi psychoterapię z osobami dorosłymi, młodzieżą i małymi dziećmi. Od ponad 15 lat jestem propagatorką dobrych praktyk w budowaniu zaufania wśród specjalistów oferujących pomoc dziecku i jego opiekunom.
Karolina Kutryb – pedagog resocjalizacyjny, instruktor teatralny, socjoterapeuta i psychoterapeuta psychodynamiczny, członek Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej. Szkolenie z psychoterapii ukończyła w Krakowskim Centrum Psychoterapii Psychodynamicznej rekomendowanym przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne.
Anna Jóźwiak – psycholog, absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego, psychoterapeutka systemowa, ukończyła Kurs Podstawowy oraz Zaawansowany Psychoterapii Systemowej organizowany przez Wielkopolskie Towarzystwo Psychoterapii Systemowej, którego jest członkiem; zawodowo zajmuje się głównie terapią rodzinną i terapią par (w Gdańskim Ośrodku Pomocy Psychologicznej dla Dzieci i Młodzieży, w PZPPP w Wejherowie oraz w gabinecie prywatnym), a także diagnozą psychologiczną, szczególnie w zakresie funkcjonowania społecznego oraz emocjonalnego dzieci i młodzieży.
Anna Szentak – pedagog, ukończyła Uniwersytet Warszawski oraz Podyplomowe Studia z Psychologii Klinicznej na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym. Szkoli się w Ośrodku Psychoterapii Psychoanalitycznej „Trójmiasto”, w psychoanalizie nurtu niezależnego oraz w psychotraumatologii. Wcześniej uzyskała certyfikat Psychoterapeuty Gestalt w Instytucie Terapii Gestalt w Krakowie. Jest realizatorką „Szkoły dla Rodziców i Wychowawców”, a także profilaktycznego programu dla młodzieży eksperymentującej z substancjami psychoaktywnymi „Fred goes net”.
Konferencja będzie tłumaczona na język migowy.